Designový web

Levně · Rychle · S administrací

Šablona nebo unikátní design webu?

Ano, na tomto webu nabízíme hlavně pečlivě vybrané webové šablony. Není naším cílem vás ale vnucovat výhody hotových designových šablon. Rádi vám zpracujeme i unikátní grafický návrh. Ale...


Weby děláme už 15 let. Za tu dobu jsme se leccos naučili. Mimo jiné to, že “originální” grafika webu je většinou jen iluze. Opravdu originální layout webu nebo grafický prvek se objeví ve světě jednou za uherský rok a jeho autor je dlouho oslavován a samozřejmě kopírován. Příkladem může být myšlenka responsivního webu, se kterou přišel Ethan Marcotte v roce 2010. Menší inovace se samozřejmě objevují o něco častěji. Nicméně skvělý webdesigner musí trendy světových grafických šablon poctivě sledovat a právě z nich si sestavuje “svou vlastní” sadu grafických prvků a technik. Ty pak různě kombinuje pro potřeby klienta. Tu s lepším, tu s horším výsledkem. Někdy je klient výsledkem potěšen, jindy zklamán.


Ano, u hotových šablon se vám může stát, že narazíte na jiný web, který bude mít podobný layout nebo prvky jako ten váš. To se vám ale může stát i u “unikátního” designu. Počet originálních layoutů a grafických prvků webu není zdaleka tak nekonečný, jak by se mohlo zdát. Těch dobrých a moderních je relativně velmi, velmi málo.


Dobrá šablona obsahuje sestavu všech potřebných grafických prvků. Najdete v ní hlavičky, různé typy panelů, boxy s upoutávkami, fotogalerie, formulářové prvky, tlačítka, tabulky, patičky. A samozřejmě vždy vlastní sadu grafických prvků a efektů, které udělají ten správný dojem. Často jsou koncipovány tak, že umožňují změnu základní barevnosti, aby ladily k vašim firemním barvám. Asi budete překvapeni, jak se po změně barvy a vložení vlastních fotek a obsahu stane z vašeho webu originální dílo.


A nemusíte si dělat starosti, jaký grafický návrh vám za dva měsíce napjatého čekání a několik desítek tisíc pošle nedůtklivý grafik. Design si můžete vybrat předem. A dokonce jej můžete i v budoucnu relativně snadno změnit při zachování obsahu.


Unikátní grafický design jste možná už měli. Víte, kolik práce vám to dalo, kolik času a peněz vzalo. A ruku na srdce. Je váš “unikátní” web srovnatelný s šablonami v naší nabídce?


prohlédněte si design webů

Podporovaná řešení